Бібліотека

Прості способи допомогти печінці

Щодня вся кров в нашому організмі проходить через печінку, а вона очищає її, зберігаючи здоров'я. Надмірні навантаження через неправильне харчування, прийом ліків та шкідливі звички можуть стати причиною порушень у роботі органу. Як допомогти печінці?

Печінка дорослої людини - великий орган, що займає близько 1/50 маси тіла. Вона підтримує стабільне функціонування організму: бере участь у перетравленні їжі та теплообміні, очищає кров і регулює згортання, нейтралізує шкідливі речовини. Крім того, печінка накопичує запас вуглеводів у вигляді полісахариду глікогену, її клітини синтезують білки та ліпіди. Саме через цей орган щодня проходить кров із усіма шлаками та токсинами, а печінка їх нейтралізує та виводить з організму. 

Чи можна чистити печінку самостійно? У домашніх умовах йдеться швидше не про очищення органу, а про грамотну турботу та допомогу в його роботі. Справа в тому, що клітини печінки не накопичують шкідливі речовини, а можуть не встигати їх переробляти. Тому серед так званих методів очищення краще звернути увагу на профілактичні заходи.

Якщо відбувається збій у роботі печінки, всі небезпечні сполуки не виводяться і може виникнути отруєння організму. Про проблеми у роботі органу свідчать такі симптоми: постійна втома, сонливість, підвищена дратівливість, дискомфорт, біль у правому боці під ребрами, нудота, здуття, поява висипів, прищів, надмірна сухість чи підвищена жирність шкіри, гіркота у роті. За наявності кількох цих нездужань необхідно обов'язково звернутися до лікаря і знайти шляхи допомоги печінці.

Самостійно ж ви можете розпочати з корекції раціону харчування. Жирна їжа та копченості, алкоголь, цукор, випічка – цих продуктів краще уникати, щоб відновити печінку. При цьому рекомендується їсти більше овочів та фруктів: буряк стимулює очищувальну функцію печінки та утворення жовчі, запобігає появі каменів у жовчному міхурі; яблука добре впливають на склад жовчі та її виділення; часник допомагає жовчі виходити із жовчного міхура і не згущуватися. Для здоров'я печінки корисні салати з моркви, капусти, броколі, петрушки, шпинату. Також дієта має включати горіхи, насіння, авокадо, грейпфрут. 

Не менш важливим є дотримання питного режиму. 8–10 склянок чистої води на день допомагають печінці очищати кров. Вранці натщесерце корисно випивати 200 мл теплої води з додаванням кількох крапель лимонного соку. 

Для м'якої допомоги органу допоможуть засоби з цілющих рослин, а також дієтичні добавки на основі аргініну. Розчин для перорального споживання ВІТАРГІН® може бути рекомендований лікарем як додаткове джерело аргініну та бетаїну з метою відновлення детоксикаційних властивостей печінки шляхом підтримки нормального кровообігу та процесів мікроциркуляції в печінці.