Бібліотека

Як знизити холестерин без ліків?

Серцево-судинні захворювання, інфаркт, атеросклероз, інсульт і, як наслідок, підвищений ризик ранньої смерті – приблизно про такі діагнози попереджають лікарі тих пацієнтів, у кого в організмі виявлено високий рівень холестерину. Та на щастя такий стан доволі успішно корегується. Головне вчасно взятися за своє здоров’я і знати, як діяти

Спочатку пригадаємо, що холестерин – це жирова речовина (або ліпід), яка відповідає за синтез жовчних кислот, вироблення гормонів (зокрема, статевих) та вітамінів (наприклад, вітаміну D). Організм отримує холестерин з їжею та шляхом синтезу в печінці. негативний вплив на органнім має як недостатній його рівень, так і надлишок. Коли в організмі порушується ліпідний обмін, то холестерин осідає на стінках судин, утворюючи так звані бляшки. У результаті діаметр судин звужується і кров погано поступає до органів - мозку, серця, кінцівок. Такий стан є небезпечним і діагностується як атеросклероз. Тож процес зниження холестерину – це таке собі «чищення» судин. Варто також додати, що поділяють холестерин на хороший і поганий. Холестерин разом із білками, жирами та іншими речовинами утворює ліпопротеїни. Якщо у ліпопротеїну щільність низька – це називають поганим холестерином. Якщо у ліпопротеїну щільність висока – хорошим.

Що провокує підвищення холестерину:

· неправильне харчування,

· ожиріння,

· спадковість,

· паління та зловживання алкоголем,

· стрес,

· побічна дія деяких ліків,

· хвороби.

Прихована загроза

Підступність цього стану в тому, що він не супроводжується ніякими вираженими симптомами. Про підвищений рівень холестерину можна дізнатися зробивши аналіз або профілактично (чого більшість із нас не робить), або разом із виявленням недуги (наприклад, інфаркту чи інсульту).

Проте є таке поняття, як профілактика. Отже, щоб контролювати рівень поганого холестерину та за потреби знизити його рівень, варто спробувати такі методи:

1. Фізичну активність. Регулярні фізичні навантаження сприяють стабільній роботі організму, гарному самопочуттю та врешті-решт зниженню холестерину. Корисними стануть помірні навантаження: ходьба, пробіжки, їзда на велосипеді, плавання, теніс, танці тощо. Варто бути активним протягом дня, намагатися якомога більше рухатися, обирати той вид фізичного навантаження, який до вподоби.

2. Збалансований раціон. Доцільно збагатити раціон ненасиченими жирами – це рослинні олії, горіхи (мигдаль, волоські, бразильські) та риба, що багата на омега-3 (скумбрія, лосось, оселедець, тунець). Додати клітковини з овочів і фруктів, а ще з бобових (сочевиця, квасоля, горох). Клітковина зменшує всмоктування холестерину у кишківнику. Добре зарекомендували себе також вівсяна крупа, авокадо, артишок та нежирне молоко. На практиці це виглядає так: салати заправляють не майонезом, а олією; забувають про існування маргарину; замість свинини обирають яловичину, птицю, кролика чи рибу; мінімізують вживання фаст-фуду, напівфабрикатів, снеків, газованих напоїв, кондитерських і копчених виробів.

3. Альтернативний спосіб тримати холестерин під контролем – додати до раціону БАДи або дієтичні добавки. Ефективним у цьому випадку буде комплекс метаболічних речовин, зокрема, амінокислоти аргініну та ліпотропної речовини бетаїну. Ці два складники є основою дієтичної добавки ВІТАРГІН. Дія аргініну направлена на покращення внутрішньоклітинного обміну та нормалізацію роботи серцево-судинної системи: він має антиатеросклеротичну дію та зменшує ризик тромбоутворення. Аргінін допомагає знизити окислення холестерину низької щільності. Бетаїн бере участь в окисненні та утилізації жирів, запобігає ризику тромбоутворення та прогресування атеросклерозу. Тобто ВІТАРГІН створює умови як для запобігання виникнення поганого холестерину, так і для зменшення наслідків цього стану.

4. Лікування недуг. Деякі захворювання можуть супроводжуватися підвищенням рівня холестерину – цукровий діабет, захворювання нирок та печінки, гіпотиреоз, ожиріння,. Тому в такому випадку спочатку лікують причину (хворобу), а паралельно займаються холестерином.

5. Відмова від паління. Нікотин підвищує ризик розвитку серцевих захворювань, знижує «хороший» холестерин і погано впливає на систему кровообігу.

Отже, загалом захистити себе від підвищеного рівня холестерину до снаги кожному. Його контролювати можна, дотримуючись принципів ведення здорового способу життя: більше рухатися, відмовитися від шкідливих звичок, слідкувати за їжею. Проте, якщо високий холестерин виявлений у людей, які перебувають у зоні ризику (мають хронічні хвороби, вагітні) – треба звертатися до лікаря, який призначить відповідне лікування.