Бібліотека

Як зустріти Великдень, не шкодячи своєму здоров’ю

Майже півтора місяці напередодні Великодня багато вірян більш-менш сумлінно постилися, обмежуючи себе у їжі та напоях. Дехто, чого гріха таїти, використовує піст як засіб дисциплінувати себе та трохи схуднути. І от коли організм тільки-но пристосувався і звик до нових дієтичних умов, ми знову повертаємося до звичного життя та харчування. Тобто і сам піст, і вихід з нього супроводжується стресом для організму

Некоректний вихід з посту як мінімум викликає неприємні відчуття, а максимум – загрожує загостренням (або розвитком) хвороб шлунково-кишкового тракту та печінки. Але насправді жертвами гастрономічного задоволення у ці дні стають майже всі – тому що страждають навіть ті, хто не дотримувався посту, бо банально переїдають. У результаті чого наші організми отримують зайві калорії, печію, закрепи, перевантаження травневої системи, та найбільше дістається печінці, яка розслабилася і чудово себе почувала під час «пісних канікул». Тепер вона вимушена працювати наповну: фільтрувати і виводити складові некорисних смаколиків, що традиційно їдять на Великдень: домашні ковбаси, сало, холодці, копченості, випічку та алкоголь.

Насправді не треба забороняти собі з’їсти щось смачне або відмовлятися від келиха вина. Адже зустріти свято потрібно з радістю і без шкоди для себе, а для цього розговлятися варто з розумом та знати міру в порціях їжі. Ось декілька дієвих порад, які врятують шлунок і печінку:

  • Уникати переїдання. Це означає під час застілля покласти собі на тарілку рівно стільки їжі, скільки з’їдається за раз. Без добавок. У тих, хто виходить з посту порція має бути невеликою.
  • Дотримуватися балансу – без жирної, смаженої, «важкої» їжі. Краще віддати перевагу овочам, нежирному м’ясу, рибі, фруктам, кисломолочним продуктам.
  • З алкоголем краще не поспішати: або зовсім не вживати, або в дуууже малих дозах.
  • Доречно в ці дні додатково підтримати печінку. Корисним буде пропити курс амінокислоти аргінін. Річ у тім, що аргінін нормалізує детоксикаційні функції печінки, підтримуючи в ній нормальний кровообіг та процеси мікроциркуляції, насичує її клітини киснем, зменшує запалення та сприяє регенерації клітин. У цьому випадку слушно вжити дієтичну добавку ВІТАРГІН, тому що до її складу, крім аргініну, додатково входять іони цитрату – вони позбавляють від неприємних симптомів: нудоти, метеоризму та важкості у шлунку.
  • Їсти лише тоді, коли є відчуття голоду. Якщо все ж таки довелося опинитися вкотре за день у гостях, краще ввічливо відмовитися від застілля та обмежитися чаюванням. Адже не їсти ходимо один до одного, а спілкуватися.
  • Вживати достатньо рідини та багато рухатися (наприклад, прогулятися пішки). Це сприятиме нормальному травленню і гарному самопочуттю. Плюс вбереже від набору зайвих кілограмів.
  • Не варто перекладати відповідальність за травлення їжі на ферментні препарати. Так, вони допомагають позбутися симптомів, але не дають «зелене світло» побільше з’їсти.

Отже, варто пам’ятати, що насамперед піст – це не просто про дієту. Це про внутрішню, духовну боротьбу, силу та волю. А суть святкування Великодня полягає не стільки у застіллі, скільки у радості спілкування, зустрічах та бесідах з близькими і рідними. Тож коли гастрономічна їжа не переважатиме над духовною, тоді свято пройде з користю для душі та тіла.