Бібліотека

Як заспокоїти нерви та протидіяти стресу?

Загально відомо: хронічний стрес небезпечний для здоров'я. Саме він погіршує роботу нейронних зв’язків і робить свій внесок у розвиток нейродегенеративних хвороб. Пережити стрес із мінімальними збитками для організму допоможуть вміння розслаблятися і заспокоюватися. 

Кольоровий релакс
«Мені – фіолетово!» Напевно, ви чули такий вираз, коли хтось із співрозмовників запевняв, що він спокійний, що йому все одно. Адже саме фіолетовий, запевняють фахівці, є «седативним» кольором: він має найтонші вібрації, оскільки знаходиться на вершині світлового спектру (з самого низу спектра - червоний, що збуджує). Тому спробуйте додати до свого життя кольорового заспокійливого – придбайте речі фіолетових відтінків: сукню, краватку, піжаму, чашку. До речі, і заспокійлива трава – лаванда – також фіолетового кольору. Зробіть із неї на столі композицію. А щоб розслабитися перед сном, наносите кілька крапель лавандової олії на подушку.

Видихніть негатив
В моменти гострої емоційної напруги людина зазвичай дихає уривчасто, тільки грудьми. Як наслідок, вона «консервує» у собі весь накопичений негатив. Щоб позбавитися від нього, а також для профілактики, влаштовуйте протягом дня дихальні п'ятихвилинки. Зробіть плавний вдих ротом і такий самий видих. Дихайте без пауз. Повторіть 20 разів. На вдиху уявляйте, як разом з повітрям ви отримуєте позитивний заряд енергії, а при видиху  позбавляєтеся усього поганого.

Рятівний самомасаж
При нервовій напрузі спазмуються м'язи. Якщо зняти м'язовий «затискач», то зникне й емоційний. Протягом дня робіть спеціальний масаж. Вказівним, середнім та безіменним пальцями пройдіться посередині голови, від лоба до шиї, – легко натискайте. Потім великими пальцями обох рук масажуйте області сонних артерій: від щелепи до ключиці. Повторіть 10 разів.

Змийте напругу
Наші стопи - осередок енергетичних точок, впливаючи на які, ми можемо зняти напругу в тих чи інших органах та системах. Тому щовечора масажуйте ноги. Подібні точки є і на руках: розслабитися можна, кілька хвилин потримавши кисті під струменем гарячої води. Виконуйте процедуру 3-5 разів на день. І обов'язково відразу ж після приходу на робот, щоб позбутися від стресу під час поїздки. 

Зверніться до природи
Доведено, що звуки природи (спів пташок, шум моря та вітру) впливають на людський організм на енергетичному рівні. Щоб розслабитися, відновити душевну рівновагу та спокій, додайте кілька таких треків до плей-листа плеєрі, та слухайте під час поїздок у машині, громадському транспорті, перед сном. 

Природа здатна лікувати наші тіло і душу не лише звуками та чудовими краєвидами, а й рослинами, які наділила цілющими властивостями. Побороти стрес, тривожність, дратівливість та проблеми зі сном допоможуть лікарські трави. 

Наприклад, біологічно активні речовини, що містяться у коріннях та кореневищі валеріани, мають седативний ефект, знижують збудливість центральної нервової системи, напруження та дратівливість під час стресу, усувають прояви нервового виснаження і розумової втоми, сприяють нормалізації артеріального тиску, покращенню діяльності серцево-судинної системи, а тому є прекрасним седативним, спазмолітичним та снодійним засобом. 

Схожу дію на організм людини виявляє трава пустирника (кропиви собачої): алкалоїди, флавоноїди, органічні кислоти зменшують процеси збудження у ЦНС, стабілізують серцевий ритм, полегшують засинання та поглиблюють природний сон. 

Флавоноїди, органічні кислоти і бета-каротин, що містяться у плодах глоду, комплексно впливають на серцево-судинну систему, нормалізують артеріальний тиск та ритм серця, усувають загальну збудливість, проявляють кардіопротекторну і  спазмолітичну дії.

Перераховані рослини зазвичай приймають у вигляді відварів, спиртових настоянок, а також у як складі дієтичних добавок.