Бібліотека

10 порад для нормалізації тиску

Від високого кров’яного тиску страждає кожен третій житель планети. З віком багатьом людям ставиться діагноз «артеріальна гіпертензія» і призначаються ліки для нормалізації тиску. Але таке захворювання розвивається дуже поступово й на цей процес впливає, як правило, одразу багато чинників. Отже, якщо тиск усе частіше сягає понад 140/90 мм ртутного стовпчика, слід вернути увагу на спосіб життя та спробувати поради, що допоможуть зменшити ці цифри.

Рекомендації для нормалізації тиску включають:

1. Вживання флавоноїдів. Продукти, що багаті такими сполуками, як флавоноїди, мають безліч корисних властивостей. Це чорний шоколад і чай, какао, яблука, сливи, виноград, ягоди (чорниця, смородина, суниця, малина), броколі, цибуля, цедра цитрусових, обліпиха та ще багато фруктів і овочів, вживання яких допоможе роботі серця. Флавоноїди викликають розширення кровоносних судин, а наприклад, какао може короткочасно знизити рівень артеріального тиску.

2. Зменшення солі. Американська кардіологічна асоціація рекомендує обмежити кількість солі до 2300 мг на день (в ідеалі – до 1500 мг), а це менш ніж одна чайна ложка. Ця рекомендація зумовлена тим, що половина людей із високим кров’яним тиском і чверть людей із типовим рівнем мають підвищену чутливість до солі. Тобто людям зі схильністю до гіпертензії рекомендують скорочувати споживання натрію, щоб не погіршувати свій стан.

3. Щоденну активність. Чим вищою буде фізична активність загалом, тим меншою є !!!!!!підвищення тиску. Для користі серця та кровообігу слід дотримуватись таких порад:

- не менше 150 хв на тиждень фізичної активності (хоча б швидкої ходьби)

- обов’язкові вправи для покращення гнучкості

- вправи для укріплення м’язів не менше двох разів на тиждень.

4. Боротьбу зі стресом. Гормони стресу (адреналін і кортизол) готують організм до небезпеки, змушуючи серце битися швидше і звужуючи кровоносні судини. Підвищення частоти пульсу та звуження судин підвищує артеріальний тиск. Постійний стрес негативно впливає на всі системи організму, а особливо це відчувають люди з гіпертензією.

5. Амінокислоти для судин. Тонус судин регулює така речовина, як оксиду азоту, для виробництва якої потрібні допоміжні субстрати. Амінокислота аргінін є важливою складовою у процесі біосинтезу оксиду азоту, що регулює кров’яний тиск. Зазвичай Аргінін синтезується в недостатній кількості в організмі, тому має поступати разом із їжею або у складі добавок, наприклад Вітаргіну. Аргінін і бетаїн, що входять до складу Вітаргіну, також зменшують кисневе голодування різних тканин організму, забезпечують антиоксидантну та антитромботичну дію, знижуючи ймовірність розвитку ішемічної хвороби серця, стенокардії, атеросклерозу та інфаркту міокарда.

6. Схуднення заради здоров’я. Зайва вага створює додаткове навантаження на серце, змушуючи його працювати понаднормово. У багатьох людей з індексом маси тіла вищим 25 діагностовано артеріальну гіпертензію. Навіть незначне схуднення допоможе поліпшити показники тиску.

7. Відмову від куріння. І активне, і пасивне куріння збільшують ризик накопичення жирових бляшок у судинах (атеросклерозу). Цей процес пришвидшує розвиток гіпертензії. Крім того, кожен раз під час куріння підвищується артеріальний тиск, а хімічні речовини тютюну пошкоджують кровоносні судини.

8. Вживання продуктів із калієм. Це важливий мінерал, що допомагає організму позбутися натрію і зменшує тиск на кровоносні судини. Щоб досягти балансу між калієм і натрієм у своєму раціоні, слід зосередитись на вживанні менш кулінарно оброблених страв і включати в раціон свіжі продукти, багаті калієм: листову зелень, помідори, картоплю, квасолю, диню, банани, авокадо, апельсини, абрикоси, молочні продукти, тунець і лосось.

9. Зменшення споживання кофеїну. Кофеїн миттєво підвищує рівень тиску. І хоча в довгостроковій перспективі кава або чай не збільшують ризик серцевих захворювань, включаючи високий кров’яний тиск, тим не менш людям із гіпертензією слід вживати каву дуже обмежено.

10. Зниження кількості цукру. Зростає кількість досліджень, що показують зв’язок між споживанням доданого цукру та високим кров’яним тиском. Наприклад, збільшення споживання підсолоджених напоїв сприяє зростанню артеріального тиску у дітей і підлітків. Водночас дієти з низьким вмістом вуглеводів також можуть допомогти знизити артеріальний тиск.